تیم پیمان یکتای ماندگار
پیمان ما

شروع داستان پیمان

ما در پیمان، به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده راهکار پرداخت مستقیم در کشور، تجربه‌ای لذت‌بخش از پرداخت آنلاین را فراهم می‌کنیم. ایده ارائه سرویس دایرکت دبیت از دل شرکت توسن شکل گرفت که ابتدا تحت عنوان «توسن‌بوم» فعالیت خود را در زمینه پرداخت عوارض آزادراهی آغاز کرد. با راه‌اندازی این سرویس، در سایت nspay، اعتماد تعدادی از بانک‌ها جلب شد. سپس در سال 1397، شرکت فرابوم با سهام‌داری مشترک توسن و چند بانک بزرگ کشور شکل گرفت. تمرکز فرابوم روی حوزه بانک‌داری باز بود و در سال ۱۳۹۸ اولین محصول خود را با نام «پیمان» ارائه کرد که خدمات پرداخت مستقیم از حساب بانکی را برای مشتریان بانک‌ها و صاحبان کسب‌وکارهای آنلاین فراهم می‌کرد و به این شکل، در هر بار خرید، کاربر دیگر نیازی به واردکردن اطلاعات کارت بانکی خود نداشت. اکنون در بستر امن پروتکل‌های بانکی، از یک طرف کسب‌وکارها با ما پیمان می‌بندند و از سمت دیگر کاربران با کسب‌وکارها. پرداخت مستقیم پیمان، راهکاری ایده‌آل برای خریدهای تکرارشونده و خرد روزانه مثل تمدید حق اشتراک‌، پرداخت اقساط ماهیانه و… است. با بیش از یک میلیون کاربر فعال در اپلیکیشن‌ها و کسب‌وکارهای معتبر آنلاین و پوشش‌دهی ۱۳ کارت بانکی، در راه لذت‌بخش‌‌کردن فرایند پرداخت در حرکتیم.

  • ماموریت پیمان

    کمک به بهره‌وری کسب‌وکارها با ایجاد امکان پیش‌بینی جریان نقدینگی پایدار

  • چشم‌انداز پیمان

    ساخت تجربه لذت‌بخش پرداخت اینترنتی برای کاربر نهایی

تاریخچه مبادلات بانکی و پرداخت مستقیم

آنچه که از آن، به‌عنوان پرداخت مستقیم و به‌روز‌ترین روش نقل و انتقال پول در این روزها می‌شناسیم، مسیری طولانی را طی کرده است. در این ویدیوی کوتاه، نگاهی به تاریخچه مبادلات مالی در ایران داشته‌ایم. از تاسیس نخستین بانک‌ها، چاپ اولین اسکناس‌ها و قدیمی‌ترین دسته‌چک‌ها تا دستگاه‌های خودپرداز، کارتخوان‌ها، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و در نهایت بانک‌داری باز.

ساختار سهام‌داری پیمان

«پیمان» از سال ۱۳۹۸، در ابتدا یکی از محصولات «گروه توسن» و سپس «شرکت فرابوم»، در حوزه بانک‌داری باز بود. پس از مدتی و با روند رو به رشد «پیمان» از یک سو و تقاضای چشم‌گیر «پرداخت مستقیم» در میان کسب‌و‌کارها و کاربران، از اواخر سال ۱۴۰۱ مسیر جدید «پیمان» به‌عنوان یک کسب‌وکار مستقل که به‌طور تخصصی روی «پرداخت مستقیم» تمرکز دارد، آغاز شد. در سال ۱۴۰۲، با اضافه‌شدن «کارآفرینی نارون» به نمایندگی از «گروه مالی آگاه» به‌عنوان سرمایه‌گذار مشترک، روند تشکیل شرکت مستقل سرعت بیشتری گرفت و در نهایت پاییز همین سال، «شرکت پیمان یکتای ماندگار» با نام تجاری «پیمان»، با ماموریت تمرکز بر پرداخت مستقیم و کسب سهم بازار گسترده از پرداخت‌های غیرحضوری در کشور، تاسیس شد.